602 279571

Dzwoń kiedy chcesz – tutaj normalne godziny pracy nie obowiązują

 admin@macstorm.pl

Zapytania , zamówienia i inne

Telegram – macstormcomputers
Bezpośredni chat z Macstorm 
Bez cenzury , spamu i reklam

 

Macstorm

Wszelkie nowości czasem szybciej  facebooku
niż na stronie

 

GG: 6980057

 gadu-gadu  6980057

Kto jeszcze to pamięta ? Klientom którzy zamawiają  z GG należy się  rabat 

     Projekt pod nazwą „MacStorm” powstał prawie dziesięć  lat   temu , a jego celem miało być uzupełnienie oferty naszych stacji roboczych do profesjonalnej obróbki wideo o komputery pracujące pod systemem macOS . Pomysł okazał się na tyle trafny że dzisiaj oferujemy „Macstorma” zarówno do użytku typowo domowego, rozrywki czy też do profesjonalnej pracy. Oferujemy komputery w 100% kompatybilone z MacOS do grafiki/wideo ale także jako wspaniałe komputery do zastosowań domowych. MacStorm nie jest produktem który możesz kupić w innym sklepie co więcej nie kupisz ich także w salonie Appla )

Nie konkurujemy ceną tylko jakością , nie traktujemy komputera jak “jednorazówki” co niestety w dzisiejszych czasach staje się normą . Bardziej cieszy fakt że po 10 latach ktoś się przypomni że ma od nas komputer i “staruszek”jeszcze działa niż to że po dwóch latach potrzebna jest nowa maszyna .

Każdy komputer to bardzo przemyślana konstrukcja – nie ma tutaj przypadkowych podzespołów. W ich doborze kierujemy się przede wszystkim jakością , wydajnością no i kompatybilnością z macOS. Cena jest owszem istotnym elementem ale nie może wpływać w negatywny sposób na stabilność pracy czy trwałość produktu. Każdy komputer   jest testowany przez kilka dni na różnych często bardzo wymagających programach.

Oczywiście dobry i solidny komputer to podstawa ale o wiele ważniejszą sprawą jest jego wybór. To co dla niektórych oznacza “szybki komputer” dla innych może być po prostu za słaby i na odwrót . Dlatego tak ważny jest dobór komputera do potrzeb klienta a nie proponowanie komputera który nam się wydaje najlepszy. Jesteśmy otwarci na sugestie/potrzeby  klientów ale oczywiście mając bogate doświadczenie w tym temacie czasem trzeba powiedzieć nie –  gdy z technicznego punku widzenia są one nierealne. Taka już nasz rola bycie “cerberem” na straży kompatybilności z macOS )

Oczywiście nasze zestawy są w pełni konfigurowalne – czyli możliwa jest modyfikacja np dodanie dysków , zmiana karty graficznej , procesora i inne.Tak więc zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jeśli znalazłeś coś dla siebie to chętnie odpowiemy na wszystkie pytania czy wątpliwości.

Macstorm

Odnośnie naszej historii w dużym skrócie.

    Firma   powstała w 1992 roku pod nazwą Softstudio i przez dłuższy czas zajmowaliśmy się sprzedażą komputerów typu AMIGA. Byliśmy jednym z głównych dystrybutorów sprzętu do tych komputerów . Testy naszego sprzętu ukazywały się w popularnym wtedy czasopiśmie magazyn Amiga. W tych czasach był to jedyny komputer znakomicie nadający się do prac wideo. Prawie każdy wideofilmowiec z dłuższym stażem zaczynał swoją prace z komputerem od Amigi.Pierwsze karty do montażu nieliniowego (m.in. VLAB Motion, PAR) powstały właśnie na Amidze.

W 1996 roku gdy w komputerach standardu PC pojawiły się technologie zapożyczone z Amigi i po części z Maca (m.in. multitasking, oddzielne procesory grafiki, dźwięku, sloty PCI czy wreszcie skopiowany z Maca system okienkowy) możliwe stało się wykorzystanie tego komputera do prac video.Wtedy też zaczeliśmy składać pierwsze zestawy do montażu w oparciu o karty DC 30 i AV MASTER.

W 2000 roku jako pierwsi w Polsce wdrażaliśmy karty wideo firmy Matrox . Wiele stacji roboczych na bazie tych kart jeszcze do dzisiaj używa się w różnych studiach wideo. Sporo legendarnych już kart typu RT2000 czy RTX100 pracuje do dzisiaj. W 2006 roku pierwsze stacje edycyjne dedykowane do HD (a w zasadzie HDV) na bazie karty karty RT.X2 Dystrybucją karta wideo Matroxa zajmujemy się do dzisiaj chociaż nie są już one tak znaczącym produktem w naszej ofercie jak kiedyś.
W 2010 oferta i dostarczaliśmy stacje robocze do obróbki HD głównie wyposażone w karty wideo Matrox MXO2 , Matrox Mojito oraz firmy BlackMagic. Od 2012 roku stacje robocze bardziej bazują na mocnych procesorach i kartach graficznych odpowiednich do bardzo wymagającego formatu AVCHD.

W naszej od 2013 roku w ofercie pojawiły się komputery kompatybilne z macOS . I tak już zostalo do dzisiaj. Aktualnie dysponujemy chyba największą (w tej części świata) bazą danych odnośnie komputerów PC pracujących pod macOS. Pozwala to nie tylko budować nowe maszyny ale dawać drugie życie tym starszym. I to wszystko w duzym skrócie.

stat4u