602 279571

poniedziałek – piątek od 11 do 21  

 sobota od 11 do 17

  admin@macstorm.pl

Telegram – macstormcomputers
Bezpośredni chat z Macstorm

   Nasza firma  od prawie  24 lat specjalizuje w dostarczaniu profesjonalnych stacji roboczych dla  zawodowych filmowców , profesjonalnych studiów wideo czy też telewizji kablowych.  Naszą misją jest dostarczanie sprzętu do edycji wideo który pracuje długie lata, a jedynym powodem wymiany będzie przejście na jeszcze nowszą technologie.

Projekt pod nazwą „MacStorm” powstał siedem lat   temu , a jego celem miało być uzupełnienie oferty naszych stacji roboczych do profesjonalnej obróbki wideo o komputery pracujące pod systemem MAC OS X. Pomysł okazał się na tyle trafny że dzisiaj oferujemy „Macstorma” zarówno do użytku typowo domowego, rozrywki czy też do profesjonalnej pracy. Oferujemy komputery w 100% kompatybilone z Mac OS X do grafiki/wideo ale także jako wspaniałe komputery do zastosowań domowych. MacStorm nie jest produktem który możesz kupić w innym sklepie co więcej nie kupisz ich także w salonie Appla )

Nie konkurujemy ceną tylko jakością , nie traktujemy komputera jak “jednorazówki” co w wielu firmach jest już niestety standardem. Dlatego jeżeli szukasz komputera/stacji roboczej kierując się tylko ceną to odpuść sobie naszą oferte. Natomiast jeżeli zależy Ci na jakości i chcesz mieć pewność że popracujesz na tym sprzęcie aż Ci się nie znudzi to dobrze trafiłeś.

Każdy komputer to bardzo przemyślana konstrukcja – nie ma tutaj przypadkowych podzespołów. W ich doborze kierujemy się przede wszystkim jakością oraz wydajnością. Cena jest owszem istotnym elementem ale nie może wpływać w negatywny sposób na stabilność pracy czy trwałość produktu. Każda stacja robocza jest testowana przez kilka dni na różnych często bardzo wymagających programach..

Oczywiście dobry i solidny komputer to podstawa ale o wiele ważniejszą sprawą jest jego wybór. Wchodząc do pierwszego lepszego sklepu ze “składakami” zwykle dowiadujesz się że najlepsze dla Ciebie rozwiązania są najdroższe . Sprzedawca chce Cie na siłę uszczęśliwić (a może i siebie przy okazji) i “telepatycznie” wie czego potrzebujesz , co będziesz robił i z czego będziesz zadowolony….Wygląda to troche jak kupowanie garnituru bez przymiarki.

Oczywiście nasze zestawy są w pełni konfigurowalne – czyli możliwa jest modyfikacja np dodanie (lub odjęcie) dysków , zmiana karty graficznej , procesora i inne.

Tak więc zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jeśli znalazłeś coś dla siebie to chętnie odpowiemy na wszystkie pytania czy wątpliwości.

Macstorm

Odnośnie naszej historii w dużym skrócie.

Firma SoftStudio powstała w 1992 roku i przez dłuższy czas zajmowaliśmy się sprzedażą komputerów typu AMIGA. Byliśmy jednym z głównych dystrybutorów sprzętu do tych komputerów . Testy naszego sprzętu ukazywały się w popularnym wtedy czasopiśmie magazyn Amiga. W tych czasach był to jedyny komputer znakomicie nadający się do prac wideo. Prawie każdy wideofilmowiec z dłuższym stażem zaczynał swoją prace z komputerem od Amigi.Pierwsze karty do montażu nieliniowego (m.in. VLAB Motion, PAR) powstały właśnie na Amidze.

W 1996 roku gdy w komputerach standardu PC pojawiły się technologie zapożyczone z Amigi i po części z Maca (m.in. multitasking, oddzielne procesory grafiki, dźwięku, sloty PCI czy wreszcie skopiowany z Maca system okienkowy) możliwe stało się wykorzystanie tego komputera do prac video.Wtedy też zaczeliśmy składać pierwsze zestawy do montażu w oparciu o karty DC 30 i AV MASTER.

W 2000 roku jako pierwsi w Polsce wdrażaliśmy karty wideo firmy Matrox . Wiele stacji roboczych na bazie tych kart jeszcze do dzisiaj używa się w różnych studiach wideo. Sporo legendarnych już kart typu RT2000 czy RTX100 pracuje do dzisiaj. W 2006 roku pierwsze stacje edycyjne dedykowane do HD (a w zasadzie HDV) na bazie karty karty RT.X2 Dystrybucją karta wideo Matroxa zajmujemy się do dzisiaj chociaż nie są już one tak znaczącym produktem w naszej ofercie jak kiedyś.
W 2010 oferta i dostarczaliśmy stacje robocze do obróbki HD głównie wyposażone w karty wideo Matrox MXO2 , Matrox Mojito oraz firmy BlackMagic. Od 2012 roku stacje robocze bardziej bazują na mocnych procesorach i kartach graficznych odpowiednich do bardzo wymagającego formatu AVCHD.

W naszej od 2013 roku w ofercie pojawiły się komputery kompatybilne z MAC OS X . Tak więc aktualnie działamy na dwóch platformach Windows i MAC OS X starając się zachować równowage.

stat4u