Masz komputer PC z system windows a chciałbyś używać na nim Mac OS ? Tak to jest możliwe bez wydawania fortuny na nowy sprzęt z Apple Store.

Twój stary komputer PC czy nawet całkiem nieźle wyposażony może dostać “drugie życie” i zachowywać się w 100% jak oryginalny MAC ! Przystosowywujemy komputery PC  do pracy na systemie Mac OS High Sierra czy Mojave. Inwestycja w taką usługę to w wielu przypadkach podwojenie czy nawet potrojenie realnej wartości użytkowej   sprzętu.

Czego można się spodziewać po takiej przeróbce ? Spełnienie wszystkich poniżej wymienionych punktów to podstawa  aby uznać przeróbkę PC na Maca za w 100% udaną:

 

 •  pełna obsługa procesora i chipsetu płyty głównej
 •  instalacja karty graficznej , karty audio
 • aktywacja złącz audio out/in ,  słuchawkowe, mikrofonowe 
 •  instalacja karty sieciowej Ethernet oraz WiFi
 • aktywacja pełnej obsługi zarządzania energią (power management) w tym speed step procesora , funkcja sleep , włączanie i wyłączanie komputera
 • aktywacja dźwięku po wyjściu HDMI lub Display Port  karty graficznej
 • pełna obsługa portów SATA 3GB/6GB oraz dodatkowych kontrolerów dysków HDD/SSD
 • pełna obsługa ultra szybkich dysków PCIex4 NVME jeśli płyta takowe posiada
 • obsługa portów FireWire 1394 a/b oraz Thunderbolt w wersji 1, 2 lub 3   (Bez funkcji hotswap)
 • optymalizacja BIOSU/UEFI – tworzenie alternatywnej tablicy partycji ACPI celem maksymalnego wykorzystania sprzętu pod MAC OS 
 • optymalizacja portów USB 3.0/3.1 celem uzyskania maksymalnej szybkości i największej kompatybilności z urządzeniami
 • aktywacja wbudowanej karty graficznej typu Intel HD/UHD jeśli jest kompatybilna
 • możliwość pracy wielomonitorowej , aktywacja wyjść   HDMI, DVI, DisplayPort  karty graficznej
 • włączenie  stanów Turbo procesora czyli możliwość szybszej pracy z przetaktowanym procesorem
 •  dobór odpowiedniej definicji “Maca” , generacja numeru seryjnego  itp
 •  uzyskanie pełnej możliwości korzystania z App Store oraz iCloud
 • prawidłowe funkcjonowanie Air Play, Handoff  czy wsparcie dla oryginalnych urzadzeń Bluetooth Appla
 • ustawienie prawidłowych parametrów BIOSU/EUFI komputera do pracy z MAC OS

Wymagania odnośnie sprzętu ?

Nie możemy powiedzieć na 100% czy dany sprzęt   posiada odpowiednie parametry  aby powyższa usługa mogła być wykonana. Dlatego przed zamówieniem prosimy o podanie bardzo dokładnych  parametrów komputera m.in typ płyty głównej, karty graficznej  . Na ich podstawie wstępnie oceniamy czy sprzęt nadaje się do przeróbki na MAC OS   i czy możliwe jest wykonanie takiego zlecenia. 100% weryfikacja sprzętu możliwa jest tylko u nas w serwisie – zwykle trwa to 3 do 5 dni. No i oczywiście komputery na bazie procesorów AMD odpadają.

W przypadku gdy sprzęt nie rokuje nadziei na sprawną pracę na MAC OS  ponosisz  tylko koszty wysyłki /dostarczenia sprzętu w obie strony. Testowanie zawsze jest bezpłatne ! Oferta dotyczy głównie  komputerów stacjonarnych. W przypadku laptopów szanse powodzenia są mniejsze  ale warto spróbować. 

Niekompatybilny sprzęt , czy zostaje tylko Windows ?

Bywa czasem iż jeden lub kilka podzespołów okazuje się “maco odporna” i czasem warto je poświęcić by mieć upragniony  Mac OS .Możliwy jest  sprzętowy upgrade komputera np wymiana płyty głównej, procesora  czy karty WiFi  aby zapewnić pracę na MAC OS . Ceny tych podzespołów ustalamy indywidualnie zależnie od zlecenia. Natomiast nie podejmujemy  się instalacji MAC OS  na zasadzie że przerobiony PC będzie np w tylko częściowo kompatybilny . Usługa dotyczy zawsze całości instalacji a nie np instalacji samej karty audio czy WiFi. 

Jak testujemy ?

Każdy komputer przechodzi wiele testów potwierdzających pełną wydajność procesora, karty graficznej , dysków twardych/SSD , USB  itp.  Na każdym komputerze uruchamiamy kilkunasto godzinne renderingi które potwierdzają stabilność systemu. Zawsze instalowany jest zestaw oprogramowania w formie Trial celem przetestowania komputera. Podstawowy program do testowania stabilności systemu to Final Cut Pro X. Oprócz tego standardowe testery typu Geekbench Browser, Cinebench czy Unigine Heaven.

Na ile "wystarczy instalacja" ?

System Maca jest bez bezkonkurencyjny jeśli chodzi o stabilność  a raz wykonana usługa  nie zniknie nawet  jeśli sformatujemy dysk !  Każda instalacja i konfiguracja systemu MAC OS  kończy się zrobieniem drugiego zapasowego systemu   – klient może ją odzyskiwać dowolną ilość razy w czasie nie dłuższym  niż 15 minut. Drugi (awaryjny) system jest na samostartującym 32 GB Pendrive razem z programem do jego odzysku.  Klient otrzymuje również instrukcję jak w prosty sposób samodzielnie aktualizować daną wersję systemu (w ramach jednego systemu)

Ile to kosztuje ?

Każda taka przeróbka oceniana jest indywidualnie. Na pewno jeśli weryfikacja sprzętu jest na tak to zyskujemy  w pełni kompatybilny komputer bez wydawania kilkudziesięciu/kilkunastu czy więcej tysięcy złotych za małe pieniądze ) Powiedzmy za cenę zwykle mniejszą niż wykupiony  na maca “apple care” . Im droższy jest sprzęt tym taka inwestycja jest bardziej opłacalna. Już sam fakt posiadania sprawnego i w 100% kompatybilnego systemu Mac  OS “pompuje” wartość komputera. Jedynie pod znakiem zapytania mogą być komputery/laptopy  których wartość nie przekracza 1000 czy 1500 zł.

Dlaczego w Macstorm ?

 • sześć lat instalacji  MAC OS na PC  i dwadzieścia  lat doświadczeń w temacie stacje robocze PC )
 •  posiadamy największą w tej części Europy  bazę gotowych rozwiązań dla kilkudziesięciu  płyt głównych, większości  kart graficznych i procesorów pięciu  generacji specjalnie pod Mac OS
 • setki udanych instaacji  systemów Mac OS pod naszym logo 
 • komputery “pod klucz” gotowe do natychmiastowej pracy

Macstorm EC VI już z najnowszą 11 generacją procesorów Intela "Rocket Lake" ! Zamknij

stat4u