Masz komputer PC z system windows a chciałbyś używać na nim Mac OS ? Tak to jest możliwe bez wydawania fortuny na nowy sprzęt z Apple Store.

Twój stary komputer PC czy nawet całkiem nieźle wyposażony może dostać “drugie życie” i zachowywać się w 100% jak oryginalny MAC ! Przystosowywujemy komputery PC  do pracy na systemie Mac OS Sonoma , Ventura lub Monterey . Inwestycja w taką usługę to w wielu przypadkach podwojenie czy nawet potrojenie realnej wartości użytkowej   sprzętu.

Czego można się spodziewać po takiej przeróbce ? Spełnienie wszystkich poniżej wymienionych punktów to podstawa  aby uznać przeróbkę PC na Maca za w 100% udaną:

 

 •  pełna obsługa procesora i chipsetu płyty głównej
 •  instalacja karty graficznej , karty audio
 • aktywacja złącz audio out/in ,  słuchawkowe, mikrofonowe 
 •  instalacja karty sieciowej Ethernet oraz WiFi
 • aktywacja pełnej obsługi zarządzania energią (power management) w tym speed step procesora , funkcja sleep , włączanie i wyłączanie komputera
 • aktywacja dźwięku po wyjściu HDMI lub Display Port  karty graficznej
 • pełna obsługa portów SATA 3GB/6GB oraz dodatkowych kontrolerów dysków HDD/SSD
 • pełna obsługa ultra szybkich dysków PCIex4 NVME także  PCIex4 Gen 4
 • obsługa portów Thunderbolt w wersji 1, 2 , 3   lub 4
 • optymalizacja BIOSU/UEFI – tworzenie alternatywnej tablicy partycji ACPI celem maksymalnego wykorzystania sprzętu pod MAC OS 
 • optymalizacja portów USB 3.0/3.1/3.2  celem uzyskania maksymalnej szybkości i największej kompatybilności z urządzeniami
 • aktywacja wbudowanej karty graficznej typu Intel HD/UHD jeśli jest kompatybilna
 • możliwość pracy wielomonitorowej , aktywacja wyjść   HDMI, DVI, DisplayPort  karty graficznej
 • włączenie  stanów Turbo procesora czyli możliwość szybszej pracy z przetaktowanym procesorem
 •  dobór odpowiedniej definicji “Maca” , generacja numeru seryjnego  itp
 •  uzyskanie pełnej możliwości korzystania z App Store oraz iCloud
 • prawidłowe funkcjonowanie Air Play, Handoff , Air Drop, imessage   czy wsparcie dla oryginalnych urzadzeń Bluetooth Appla
 • ustawienie prawidłowych parametrów BIOSU/EUFI komputera do pracy z MAC OS

Wymagania odnośnie sprzętu ?

Nie możemy powiedzieć na 100% czy dany sprzęt   posiada odpowiednie parametry  aby powyższa usługa mogła być wykonana. Dlatego przed zamówieniem prosimy o podanie bardzo dokładnych  parametrów komputera m.in typ płyty głównej, karty graficznej  . Na ich podstawie wstępnie oceniamy czy sprzęt nadaje się do przeróbki na MAC OS   i czy możliwe jest wykonanie takiego zlecenia. 100% weryfikacja sprzętu możliwa jest tylko u nas w serwisie – zwykle trwa to 3 do 5 dni. Możliwa jest instalacja macOS na komputerach stacjonarnych z procesorami Intela 11 czy najnowszej 12 generacji no i oczywiście na wszystkich starszych. Nie instalujemy macOS na komputerach z procesorami AMD – zawsze musi to być Intel. Laptopy tylko z procesorami Intela do 10 generacji włącznie.

W przypadku gdy sprzęt nie rokuje nadziei na sprawną pracę na MAC OS  ponosisz  tylko koszty wysyłki /dostarczenia sprzętu w obie strony. Testowanie zawsze jest bezpłatne ! Oferta dotyczy głównie  komputerów stacjonarnych. W przypadku laptopów szanse powodzenia są mniejsze  ale warto spróbować. 

Niekompatybilny sprzęt , czy zostaje tylko Windows ?

Bywa czasem iż jeden lub kilka podzespołów okazuje się “maco odporna” i czasem warto je poświęcić by mieć upragniony  Mac OS .Możliwy jest  sprzętowy upgrade komputera np wymiana płyty głównej, procesora  czy karty WiFi  aby zapewnić pracę na MAC OS . Ceny tych podzespołów ustalamy indywidualnie zależnie od zlecenia. Natomiast nie podejmujemy  się instalacji MAC OS  na zasadzie że przerobiony PC będzie np w tylko częściowo kompatybilny . Usługa dotyczy zawsze całości instalacji a nie np instalacji samej karty audio czy WiFi. 

Jak testujemy ?

Każdy komputer przechodzi wiele testów potwierdzających pełną wydajność procesora, karty graficznej , dysków NVME/SSD , USB  itp.  Na każdym komputerze uruchamiamy kilkunasto godzinne renderingi które potwierdzają stabilność systemu. Zawsze instalowany jest zestaw oprogramowania w formie Trial celem przetestowania komputera. Testowanie wydajności sprzetu wieloma programami  typu Geekbench Browser, Cinebench , LuxMark czy Unigine Heaven.

Na ile "wystarczy instalacja" ?

System Maca jest bez bezkonkurencyjny jeśli chodzi o stabilność  a raz wykonana usługa  nie zniknie nawet  jeśli sformatujemy dysk !  Każda instalacja i konfiguracja systemu MAC OS  kończy się zrobieniem drugiego zapasowego systemu   – klient może ją odzyskiwać dowolną ilość razy w czasie nie dłuższym  niż 15 minut. Drugi (awaryjny) system jest na samostartującym 32 GB Pendrive razem z programem do jego odzysku.  Klient otrzymuje również instrukcję jak w prosty sposób samodzielnie aktualizować daną wersję systemu (w ramach jednego systemu)

Ile to kosztuje ?

Każda taka przeróbka oceniana jest indywidualnie. Na pewno jeśli weryfikacja sprzętu jest na tak to zyskujemy  w pełni kompatybilny komputer bez wydawania kilkudziesięciu/kilkunastu czy więcej tysięcy złotych za małe pieniądze ) Powiedzmy za cenę zwykle mniejszą niż wykupiony  na maca “apple care” . Im droższy jest sprzęt tym taka inwestycja jest bardziej opłacalna. Już sam fakt posiadania sprawnego i w 100% kompatybilnego systemu Mac  OS “pompuje” wartość komputera. Jedynie pod znakiem zapytania mogą być komputery/laptopy  których wartość nie przekracza 1000 czy 1500 zł.

Dlaczego w Macstorm ?

 • nasze doświadczenie to już dziesięć   lat instalacji  macOS na PC  i dwadzieścia  lat doświadczeń w temacie stacje robocze PC )
 •  posiadamy największą w tej części Europy  bazę gotowych rozwiązań dla setek  płyt głównych, kart graficznych itp 
 • setki udanych instalacji  systemów Mac OS pod naszym logo 
 • komputery “pod klucz” gotowe do natychmiastowej pracy
stat4u